Kurz pro varhaníky bude systematický, postupně navazující a rozšiřující všechny důležité oblasti hudební teorie a varhanní praxe. Podrobnější program spolu s termíny je zveřejněno na samostatné stránce.

Kurz pro vedoucí i členy schol. Setkání je určeno pro všechny, kteří se podílejí ve schole hrou na nástroj, zpěvem či samotným vedením scholy. Práce bude probíhat v malých skupinách (začátečník či pokročilý) pod vedením zkušeného lektora dle zvoleného zaměření:

  1. kytara,
  2. rytmické nástroje (cajon atd.),
  3. vedení a dirigování scholy.

Součástí každého kurzu bude také spolupráce všech skupin při nácviku písní a hlubší uvedení uvedení do liturgiky a liturgického slavení.

Účastník se v případě obou kurzů vždy přihlašuje na celý roční kurz (tj. na všech pět termínů). Kurzy jsou pro letošní rok zpoplatněny symbolickou částkou 500 Kč za celý roční kurz, která bude uhrazena přímo na účet biskupství. Číslo účtu bude zasláno účastníkovi po odeslání přihlášky v potvrzujícím emailu.

Přihláška se stává závaznou ve chvíli uhrazení účastnického poplatku. Za varhaníka nebo člena scholy danou částku může uhradit i kněz z farnosti s příslušným variabilním symbolem farnosti.

Účastník obdrží po dokončení kurzu certifikát vydaný Biskupstvím ostravsko-opavským o jeho absolvování. 

Přihlašování spuštěno. Příslušný formulář naleznete na samostatné stránce k příslušnému kurzu.